Sort by

julia!! has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Son

American Son

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Turbo

Turbo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry