• Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★★★

  • Heart of Glass

    ★★★★½

  • Beau Travail

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★