• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Money Plane

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Creed

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★