Sort by

MDFade has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Critters 4

Critters 4

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Critters 3

Critters 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry