lee has logged 74 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Daisies

Daisies

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tesla

Tesla

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Necktie

Necktie

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry