lee has logged 74 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Man Amidst Bees

A Man Amidst Bees

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dictator

The Dictator

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killers

The Killers

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bronson

Bronson

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lemon

Lemon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry