lee has logged 55 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alps

Alps

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry