• One Night in Miami...

    One Night in Miami...

    ★★★★

    and i'll bow for regina king

  • GoodFellas

    GoodFellas

    ★★★★★

    best scorsese ever this is a fucking masterpiece

  • Bronson

    Bronson

    ★★½

    having mixed feelings about this one

  • Queen & Slim

    Queen & Slim

    ★★★★

    i just think that daniel kaluuya

  • I'm Your Woman

    I'm Your Woman

    ★★★½

    why are yall sleeping on rachel brosnahan and this movie???? it was really good

  • The Social Network

    The Social Network

    ★★★★

    the incels were correct. this is good. now id like to punch mark zuckerberg.

  • Black Bear

    Black Bear

    ★★★½

    it's amazing but it's like it's missing something you know?

  • Disobedience

    Disobedience

    ★★★★★

    i just love them so much

  • Now You See Me

    Now You See Me

    ★★★½

    woody harrelson ily

  • Hi, Mom!

    Hi, Mom!

    ★★★★

    young robert de niro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Lemon

    Lemon

    ★★

    the things i do for martin starr

  • Up in the Air

    Up in the Air

    ★★★½

    vera farmiga is so hot