• Swallow

    Swallow

    ★★★★

    haley bennett was amazing and beautiful and talented and her on those outfits oh my god

  • The Prom

    The Prom

    ★★★½

    LESBIANS!!!!!

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★★

    HAIL PAIMON

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★½

    i'm that cunt.

  • The House That Jack Built

    The House That Jack Built

    ★★½

    this was either bad or i didn't pay attention enough... or both

  • Nightcrawler

    Nightcrawler

    ★★★★½

    this was fucking insane

  • The Lovebirds

    The Lovebirds

    ★★★

    pretty enjoyable

  • An American Pickle

    An American Pickle

    ★★½

    i was tricked into thinking sarah had a bigger role

  • La La Land

    La La Land

    ★★★★★

    so fucking amazing

  • Freaky

    Freaky

    ★★★

    a fun watch. but that's pretty much it.

  • Ava

    Ava

    ★½

    godawful

  • Mank

    Mank

    ★★★★

    i really enjoyed this! also one of the first recent movies that it really felt like i was watching an old one.