lee has written 29 reviews for films rated ★★★½ .

  • The Lodge

    The Lodge

    ★★★½

    istg i hate kids

  • Synchronic

    Synchronic

    ★★★½

    oh my fucking god the performances are amazing and this was so not what i thought it was gonna be

  • 12 Hour Shift

    12 Hour Shift

    ★★★½

    lowkey loved this

  • Searching

    Searching

    ★★★½

    holy fucking shit

  • I'm Your Woman

    I'm Your Woman

    ★★★½

    why are yall sleeping on rachel brosnahan and this movie???? it was really good

  • Black Bear

    Black Bear

    ★★★½

    it's amazing but it's like it's missing something you know?

  • Now You See Me

    Now You See Me

    ★★★½

    woody harrelson ily

  • Up in the Air

    Up in the Air

    ★★★½

    vera farmiga is so hot

  • Locke

    Locke

    ★★★½

    man i really wish we had gotten to see andrew scott but it's okay cause his voice is amazing

  • Frenzy

    Frenzy

    ★★★½

    definitely a lot weaker than most hitchcock's

  • Ruby Sparks

    Ruby Sparks

    ★★★½

    paul dano is so cute but i kinda wanna punch him for this

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

    when he sang "you're gay" i really felt that yk?