lee has written 45 reviews for films rated ★★★★★ .

  • GoodFellas

    GoodFellas

    ★★★★★

    best scorsese ever this is a fucking masterpiece

  • Disobedience

    Disobedience

    ★★★★★

    i just love them so much

  • John Mulaney: New in Town

    John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

    i love john so much i hope he's doing okay

  • The Favourite

    The Favourite

    ★★★★★

    this is MY 2019 best picture winner.

  • Minari

    Minari

    ★★★★★

    THIS IS THE BEST PICTURE WINNER. THIS WAS SO GOOD. A MOVIE DOES NOT GET BETTER THAN THIS.

  • Nomadland

    Nomadland

    ★★★★★

    "dedicated to the ones who had to depart.
    see you down the road."
    this movie is so beautiful and so touching, i don't even know what to say besides best picture 2021.

  • The Rocky Horror Picture Show

    The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

    i love being gay this is gay culture

  • Carol

    Carol

    ★★★★★

    how could i not rewatch this when christmas is near and i'm gay as hell

  • Zodiac

    Zodiac

    ★★★★★

    happy birthday jake gyllenhaal!
    and this was so fucking good i think it's my favourite fincher movie now

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

    "no one look at me or i'll kill myself"

  • Brokeback Mountain

    Brokeback Mountain

    ★★★★★

    this movie fucking destroys me

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★★

    HAIL PAIMON