• Holidate

    ★★½

  • The Witches

    ★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

    ½

  • The Week Of

    ★½

  • Alex Strangelove

    ½

  • When We First Met

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Sing

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • Mother's Day

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

  • The Boy

    ★★½

  • Sisters

  • The Good Dinosaur

  • The Intern

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Clan

    ★★★

  • Paper Towns

    ½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Poltergeist

    ½

  • The Age of Adaline

    ½

  • Cinderella

    ★★★½

  • Penguins of Madagascar

  • The Theory of Everything

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • One Direction: This Is Us

    ★★★★

  • About Time

    ★★½

  • We're the Millers

    ★★★½

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • That's My Boy