Sort by

elle has logged 12 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry