• Cinderella

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Songbird

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

  • Operation Christmas Drop

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Skylines

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Friendsgiving

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • Sightless

    ★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★★

  • Emperor

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • Work It

    ★★★★★

  • Cut Throat City

    ★★★½