• Acts of Love

  • Matcha & Vanilla

  • Nine Perfect Strangers

  • Death and Bowling

  • Cop Secret

  • The Divide

  • Moneyboys

  • Annette

  • Being BeBe

  • Fervor

  • Baloney

  • No Sudden Move

  • Invisible

  • All the Crows in the World

  • Sediments

  • In the Heights

  • Lisey's Story

    ★½

  • Miguel's War

  • Celts

  • Bo Burnham: Inside

  • Oslo

  • People We Know Are Confused

  • Dawn, her Dad & the Tractor

  • Being Thunder

  • Friends: The Reunion

  • Halston

    ★★

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • The Pursuit of Love

  • Cut!

  • El fulgor

  • Someone Like Me

  • Fanny: The Right to Rock

  • The Extinction of Fireflies

  • Moon Manor

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Caer (Caught)

  • Thunder Force

  • Leading Ladies

  • Raw! Uncut! Video!

  • Exterminate All the Brutes

  • Highway One

  • A Sexplanation

  • Walk With Me

  • Jump, Darling

  • Boy Meets Boy

  • Firebird

  • Yes I Am: The Ric Weiland Story

  • Firstness

  • Coming 2 America

  • Sweetheart

  • TINA

  • Instructions for Survival

  • Bliss

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Cherry

  • The Greenhouse

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • All Boys Aren't Blue

  • As We Like It

  • Feast

  • Judas and the Black Messiah

  • Pleasure

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Captains of Za'atari

    ★★★½

  • Jockey

    ★★★½

  • Mayday

    ★★

  • Sabaya

  • El Planeta

    ★★

  • Superior

    ★★★

  • Wild Indian

    ★★★