• Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★