• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • UglyDolls

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Captain Marvel

    ★★

  • Kim Possible

  • Bumblebee

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • The Predator

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The BFG

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Cool Cat Saves the Kids

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Tusk

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Lone Survivor

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Lorax

    ½

  • War Horse

    ½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Paranormal Activity 3

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Ace Ventura Jr: Pet Detective

    ★★★★★

  • Mary and Max

    ★★★★½

  • Lake Mungo

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★★½

  • Bee Movie

    ★★★

  • Happy Feet