• The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • Ace Ventura Jr: Pet Detective

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Lake Mungo

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Snow Falling on Cedars

    ★★½

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★★½

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★