Sort by

amelia 🎬 has logged 11 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Manon of the Spring

Manon of the Spring

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry