• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saria

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Daughter

  • Maestro

  • Memorable

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Henrietta Bulkowski

  • Kitbull

  • Vice

    ★★★★

  • Nefta Football Club

  • Bohemian Rhapsody

  • A Sister

  • Off-Piste

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Brotherhood

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Sister

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • The Bird & The Whale

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Sicario

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Brooklyn

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • American Sniper

  • Selma

  • Interstellar