• X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★½

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★

  • Ruby Sparks

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Thor

    ★★½

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★½

  • Take Me Home Tonight

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Hot Tub Time Machine

    ★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • The Hangover

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Antichrist

    ★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Moon

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Lake Mungo

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Into the Wild

    ★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★