Sort by

videogamedunkeyUnofficial has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Changeling

Changeling

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Identity

Identity

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Betting on Zero

Betting on Zero

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beltracchi: The Art of Forgery

Beltracchi: The Art of Forgery

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry