• The Mauritanian

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Hurt

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • 200 Meters

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Dalía

    ★★★

  • An Ordinary Day

    ★★★★★

  • Josep

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • Asia

    ★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Charlatan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • My Little Sister

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Father

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Sun Children

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • The Thousand and One Nights

    ★★★½

  • At a Riverside

    ★★½

  • The Instant

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Between Heaven and Earth

    ★★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★½

  • Blizzard of Souls

    ★★★★

  • Recep Ivedik 6

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Comidark Films: The Getaway

  • Comidark Films: In Between

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Agnes Joy

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • My Mother

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Hope

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Two of Us

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★