• Sardar Udham

    ★★★½

  • Love Story

    ★★★

  • Ankahi Kahaniya

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Helmet

    ★★½

  • Bhuj: The Pride of India

    ★★

  • Shershaah

    ★★★★

  • Dial 100

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • State of Siege: Temple Attack

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Ray

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★½

  • Shaadisthan

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • RK/RKAY

    ★★★½

  • Cinema Bandi

    ★★★★

  • Radhe

    ★★

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Karnan

    ★★★★

  • Nayattu

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

    ★★★½

  • Pagglait

    ★★★½

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Jathi Ratnalu

    ★★★½

  • Ninnila Ninnila

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Jamun

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Kaagaz

    ★★★

  • Nail Polish

    ★★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★

  • Unpaused

    ★★★

  • Darbaan

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Suraj Pe Mangal Bhari

    ★★★

  • Chhalaang

    ★★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Ka/Pae. Ranasingam

    ★★★

  • Bahut Hua Sammaan

    ★★★½

  • Serious Men

    ★★★★

  • Halahal

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • JL50

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½