Sort by

Josh has logged 511 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banishing

The Banishing

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Radius

Radius

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Back to School

Back to School

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Log

The Christmas Log

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Hunting

Happy Hunting

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Opening Night

Opening Night

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
OtherLife

OtherLife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mosaic

Mosaic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rock Hudson's Home Movies

Rock Hudson's Home Movies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry