Sort by

Josh has logged 592 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Body

The Body

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pooka!

Pooka!

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Maria by Callas

Maria by Callas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life and Nothing More

Life and Nothing More

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Living End

The Living End

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodied

Bodied

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Instant Family

Instant Family

2018
×
Read the review Edit this entry