Sort by

MediaThinkings has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come from Away

Come from Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry