medinaox_ has logged 318 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Castaway

The Castaway

1931
×
★★★
Edit this entry  
21
Traffic Troubles

Traffic Troubles

1931
×
★★★
Edit this entry  
21
The Birthday Party

The Birthday Party

1931
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pioneer Days

Pioneer Days

1930
×
★★★
Edit this entry  
20
Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Moors Murders

The Moors Murders

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry