• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Infinitum: Subject Unknown

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Death to 2020

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★½

  • FReIGHT

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Two Single Beds

  • Red, White and Blue

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Out

  • Rhubarb

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Extraction

    ★★★½

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer