meera has logged 17 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Regression

Regression

2015
×
Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Life

Life

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry