meera has logged 191 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
½
Edit this entry  
23
Rosy

Rosy

2018
×
½
Edit this entry  
23
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
22
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Twiceland

Twiceland

2018
×
Edit this entry  
09
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
24
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry