meera has logged 24 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zoe

Zoe

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Great Pretender

The Great Pretender

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Breathe In

Breathe In

2013
×
Edit this entry  
17
Newness

Newness

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
Edit this entry  
16
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Submergence

Submergence

2017
×
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aspirational

Aspirational

2014
×
Edit this entry  
03
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Edit this entry