• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Hypernormality

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Under the Christmas Tree

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Thunder Force

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Nian

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • La vita nuova

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★