Sort by
  • Animal

    ★★★★★

  • 12th Fail

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Thank You For Coming

  • Jawan

    ★★★★

  • The Nun II

    ★★★

  • The Killer

  • 3 Ekka

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★½

  • Zara Hatke Zara Bachke

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Killers of the Flower Moon

  • The Kerala Story

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

  • Pathaan

  • Past Lives

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Gehraiyaan

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Sooryavanshi

  • Eternals

    ★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Run

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • War

    ★★★

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★½

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Student of the Year 2

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Kesari

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Captain Marvel

    ★★½