• To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Marvel's Behind the Mask

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Nian

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I Am Greta

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

  • The New Mutants

    ★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★½

  • #Alive

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★