meez, has logged 227 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deon Cole: Cole Hearted

Deon Cole: Cole Hearted

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Suicidal Teens

12 Suicidal Teens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mo Gilligan: Momentum

Mo Gilligan: Momentum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry