• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Skater Girl

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★★

  • The Ripper

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Looks That Kill

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

    ★★★★★

  • The Hater

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★½

  • 18 Presents

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Invisible

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Fire in Paradise

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Chernobyl

  • Hellboy

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★★