Sort by

MEGAMOUW has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flying Leathernecks

Flying Leathernecks

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry