Sort by

Megan has logged 20 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
asdfmovie

asdfmovie

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beast

Beast

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry