Sort by

♡megan♡ has logged 51 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Alex

About Alex

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Superpower Dogs

Superpower Dogs

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry