Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Orion and the Dark

    ★★★

  • Ultimate Chabite

  • Anyone But You

    ★★★★

  • Wonka

    ★★★

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Namesake

  • The Quiet Maid

  • Napoleon

    ★★★½

  • All, Or Nothing At All

  • The Curse

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • The Gospel of the Beast

  • Calm in the Canopy

  • Sorigouldari: The Sound Underpass

  • Push Pause

  • Poison

    ★★★

  • The Swan

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Featherweight

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★

  • Retribution

    ★★

  • Australia's Open

    ★★★½

  • Touched

  • Take A Look At This Guy

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Depersonalization

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Old Oak

    ★★½

  • La Chimera

    ★★★★★

  • 27

    ★★★

  • Cobweb

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Sleep

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Riddle of Fire

    ★★★½

  • May December

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★½

  • Four Daughters

    ★★★½

  • The New Boy

    ★★½

  • The Sweet East

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Monster

    ★★★★

  • Àma Gloria

    ★★★½

  • Anselm

  • Tiger Stripes

    ★★★★

  • Room 999

    ★★★

  • A Guide to Becoming an Elm Tree

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • The End of History

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★½

  • Tomato Kitchen

    ★★★½

  • 48 Hours

    ★★★½

  • Présages

  • I Used to Be Funny

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Time Bomb Y2K

    ★★½

  • 65