Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Captive

The Captive

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ascension

The Ascension

×
Edit this entry  
21
French Cancan

French Cancan

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Namesake

Namesake

2023
×
Edit this entry  
15
Calm in the Canopy

Calm in the Canopy

2023
×
Edit this entry  
15
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Push Pause

Push Pause

2023
×
Edit this entry  
14
Sorigouldari: The Sound Underpass

Sorigouldari: The Sound Underpass

2023
×
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
World of Glory

World of Glory

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All, Or Nothing At All

All, Or Nothing At All

2023
×
Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Touched

Touched

2023
×
Edit this entry  
07
Anna

Anna

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Earwig

Earwig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys Use Condoms

Good Boys Use Condoms

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Ultimate Chabite

Ultimate Chabite

2023
×
Edit this entry  
05
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Langlois

Langlois

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joyce at 34

Joyce at 34

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gospel of the Beast

The Gospel of the Beast

2023
×
Edit this entry  
02
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paparazzi

Paparazzi

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
Copycat

Copycat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★
Edit this entry  
25
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Serenade

Love Serenade

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Traps

Traps

1986
×
Edit this entry  
22
Klute

Klute

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
The Quiet Maid

The Quiet Maid

2023
×
Edit this entry  
13
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Australia's Open

Australia's Open

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eileen

Eileen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm

Malcolm

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★
Read the review Edit this entry