Sort by
  • This Place Rules

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Halloween Ends

  • Do Revenge

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

  • Not Okay

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★★★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • The Outsider

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • The Irishman

  • Western Stars

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Waves

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½