Meg has logged 71 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
19
Western Stars

Western Stars

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Call

Fatal Call

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
After Everything

After Everything

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
½
Edit this entry  
19
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
10
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
Edit this entry  
04
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Edit this entry