Meg has logged 34 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feelings

Feelings

1984
×
Edit this entry  
24
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
24
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
14
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
Edit this entry  
08
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loss

Loss

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Against the Window Pane

Against the Window Pane

2018
×
Edit this entry