Meg has logged 42 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Permanent Green Light

Permanent Green Light

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet of Jan Švankmajer

The Cabinet of Jan Švankmajer

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Edit this entry  
09
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Story of Water

A Story of Water

1961
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marfa Girl

Marfa Girl

2012
×
★★½
Edit this entry