Sort by

Mehmet has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
Edit this entry  
19
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Time to Leave

Time to Leave

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Divide

The Divide

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guermantes

Guermantes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Restless

The Restless

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The End

The End

1953
×
Read the review Edit this entry  
30
Scenes from the Life of Andy Warhol: Friendships & Intersections

Scenes from the Life of Andy Warhol: Friendships & Intersections

1990
×
Edit this entry  
30
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
Edit this entry  
30
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
Edit this entry  
25
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fill the Void

Fill the Void

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Felix and Meira

Felix and Meira

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eyes Wide Open

Eyes Wide Open

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collective

Collective

2019
×
Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nine

Nine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry