mehregan has logged 98 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
03
Jamshidieh

Jamshidieh

×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Arrivals

The Arrivals

×
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tesla

Tesla

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry