mehregan has logged 19 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Music Man

The Music Man

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry