Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Be with You

Be with You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Once

Once

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Secret Garden

Secret Garden

2010
×
Edit this entry  
24
My Lovely Sam-Soon

My Lovely Sam-Soon

2005
×
★★★★★
Edit this entry